ČESKÁ ZEMĚDĚLSKÁ UNIVERZITA V PRAZE
Profesor Milan LSTIBŮREK je kvantitativní genetik a vedoucí Katedry genetiky a fyziologie lesních dřevin ČZU v Praze. Působí také jako mimořádný profesor na Státní univerzitě Severní Karolíny v Raleigh v USA. Jako kvantitativní genetik je autorem nebo spoluautorem řady vědeckých prací vyvíjejících nové šlechtitelské strategie dřevin. Hlavní činnosti v projektu: Zodpovědnost za celkovou koordinaci činností mezi všemi partnery, kvantitativní genetické analýzy využívající parametrické stochastické simulace šlechtitelských strategií BwB, etodologický vývoj prostorových uspořádání semenných sadů a algoritmy genetické probírky.
Jan STEJSKAL, Ph.D. je odborným asistentem na Katedře genetiky a fyziologie lesních dřevin ČZU v Praze. Specializuje se na genetické hodnocení a využití fyziologických měření ve šlechtitelských strategiích a programech u dřevin. Hlavní činnosti v projektu: Vývoj a validace nového protokolu genetického hodnocení přizpůsobeného BwB strategiím, vývoj selekčních indexů pro optimalizaci ekonomického hodnocení korelovaných znaků.
Jiří KORECKÝ, Ph.D. je odborným asistentem na Katedře genetiky a fyziologie lesních dřevin ČZU v Praze. Specializuje se na molekulárně-genetické analýzy a následné využití molekulárně genetických dat ve strategiích a programech šlechtění stromů. Hlavní činnosti v projektu: Molekulárně-genetické analýzy, rekonstrukce rodokmenu a výpočet efektivní velikosti populace v šlechtitelském programu douglasky tisolisté v České republice.
Valérie POUPON je doktorandkou na Katedře genetiky a fyziologie lesních dřevin ČZU v Praze pod vedením profesora Milana Lstibůrka. Hlavní činnosti v projektu: Prostorové rozvržení semenných sadů a algoritmy genetické probírky, vývoj softwaru, uživatelské rozhraní, statistické analýzy a design semenných sadů.
Kateřina CHALOUPKOVÁ je doktorandkou na Katedře genetiky a fyziologie lesních dřevin ČZU v Praze. Hlavní činnosti v projektu: Prostorové rozvržení semenných sadů a algoritmy genetické probírky, vývoj softwaru, uživatelské rozhraní, statistické analýzy a design semenných sadů.
VOJENSKÉ LESY A STATKY ČR, S.P.
Pavel ČEŠKA, Ph.D. působí jako lesní inženýr a vedoucí oddělení lesní výroby ve VLS ČR, s.p. Má zkušenosti zejména v lesnictví a managementu genových zdrojů. Ve VLS ČR, s.p. pracuje od roku 1997. Hlavní činnosti v projektu: Koordinace činností spojených s VLS ČR, s.p. jako jsou selekce výběrových stromů, sběr semen a roubů. Řízení roubování a lesní školkařské činnosti.
NORWEGIAN INSTITUTE OF BIOECONOMY RESEARCH
Dr. Arne STEFFENREM je kvantitativní genetik, lesník a šlechtitel dřevin zodpovědný za strategický rozvoj šlechtitelského programů dřevin v Norsku. Kombinuje multidisciplinární výzkum v rámci fenotypizace, genotypizace, statistiky, nauky o dřevě, lesního hospodářství s operativní implementací při šlechtění dřevin. Hlavní činnosti v projektu: Hlavní řešitel za NIBIO, kvantitativní genetické analýzy využívající parametrické stochastické simulace šlechtitelských strategií BwB, vývoj metodologie a statistické analýzy.
Dario I. OJEDA, PhD je evoluční biolog. Zajímá se o procesy, které vytvářejí a udržují víceúrovňovou rozmanitost. Pro pochopení evoluce lesních druhů využívá genomické, fylogenetické a genetické přístupy. Jeho současný výzkum je zaměřen na pochopení distribuce genetické diverzity lesních druhů (nejen dřevin), evolučních mechanismů, které utvářely jejich současné rozšíření a uplatnění genomických nástrojů při jejich ochraně a ve šlechtitelských programech dřevin. Hlavní činnosti v projektu: Zodpovědný za rekonstrukci rodokmenu a analýzu genomických dat.
Dr. Thomas SOLVIN je kvantitativní genetik a pracuje jako výzkumný pracovník na oddělení lesní genetiky a biodiverzity v NIBIO. Zabývá se především klimatickou adaptací a šlechtěním lesních dřevin a vývojem nástrojů pro podporu rozhodování. Hlavní činnosti v projektu: Statistická analýza fenotypových a genotypových dat, odhad šlechtitelských hodnot a implementace v rámci šlechtění.
STIFTELSEN DET NORSKE SKOGFROVERK
Frode HJORTH M.Sc. je výkonným ředitelem Stiftelsen det Norske Skogroverk v Hamaru. Hlavní činnosti v projektu: Predikce šlechtitelských hodnot, implementace ekonomických vah a selekčních režimů v celém Norsku.
Marte Friberg MYRE M.Sc. je manažerkou semenného sadu v NFSC a je zodpovědná za program semenných sadů pro smrk. V NFSC pracuje od roku 2012. Zaměřila se na administrativní a praktické úkony v rámci obhospodařování semenných sadů a zajišťování semen. Hlavní činnosti v projektu: Zodpovědnost za šlechtitelský program smrku ztepilého; implementace nových nástrojů v rámci šlechtění.
Gwidon TYCZYNSKI B.Sc. pracuje v NFSC od roku 2012. Zodpovídá za šlechtění borovice lesní v Norsku včetně zakládání semenných sadů a klonových archivů založených na metodě BwB a selekci nových výběrových stromů. Hlavní činnosti v projektu: Zodpovědnost za šlechtitelský program borovice lesní; implementace nových nástrojů v rámci šlechtěni.